Gruevski: Njohja e Kosovės – interes shtetėror i Maqedonisė

Shko poshtė

Gruevski: Njohja e Kosovės – interes shtetėror i Maqedonisė

Mesazh  Ardi prej Sun Oct 12, 2008 2:16 am

[b]Gruevski: Njohja e Kosovės – interes shtetėror i Maqedonisė [/b]

[img]http://telegrafi.com/fo/kosove/f.1011145931401_m.jpg[/img]
[b]Kryeministri i Maqedonisė, Nikolla Gruevski, tha tė shtunėn se njohja e Kosovės ėshtė interes shtetėror i Maqedonisė, prandaj qeveria e tij ka vendosur ta ndėrmarrė kėtė hap.
[/b]"Jam i vetėdijshėm se te disa qytetarė kjo nxitė emocione negative dhe kjo pėr mua ėshtė e kuptueshme", tha Gruevski dhe shtoi se "por unė si kryeministėr dhe
Qeveria kemi mė shumė informacione dhe analiza se cilido qytetar i
zakonshėm nė Maqedoni".

Sipas tij, nė bazė tė kėtyre informacioneve dhe analizave, Qeveria e
Maqedonisė ka vlerėsuar se njohja e Kosovės "nė kėtė moment ėshtė
interes i Republikės sė Maqedonisė"
avatar
Ardi
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 73
Nofka juaj : ar2yy
Reputation : 0
Pikėt : 3537
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi