BE pėrgatit ligjin pėr blerje online

Shko poshtė

BE pėrgatit ligjin pėr blerje online

Mesazh  Ardi prej Sun Oct 12, 2008 2:26 am

[b]BE pėrgatit ligjin pėr blerje online [/b]

[img]http://telegrafi.com/fo/tekno/f.1011073420736_m.jpg[/img]
[b]Sipas tė dhėnave zyrtare, pothuajse njė e treta e banorėve tė shteteve anėtare tė BE-sė blejnė online, mirėpo vetėm 30 milionė prej tyre, nė kėtė
mėnyrė blejnė kur ndodhen jashtė shtetit tė tyre. Pėr ta ndryshuar kėtė
shprehi, Komisioni Evropian planifikon hartimin e njė ligji tė veēantė,
qė do tė mbulonte vetėm ketė problematikė.
[/b]KomisioniEvropian ka propozuar njė mori rregulloresh qė mbrojnė blerjen online,
ndėrsa kanė pėr qėllim qė kėtė blerje tė bėjė mė tė sigurt, mė tė thjeshtė, dhe mė tėrheqėse pėr blerėsit.

Nė kėtė mėnyrė po ashtu mendohet tė zgjerohet tregu i blerjes, dhe qė
konsumatorėt mos tė lidhen vetėm me shėrbyesit e blerjes online nė
shtetin e tyre. Me njė fjalė, nė kėtė mėnyrė synohet tė hiqen kufijtė
dhe tė rritet e gjithė e-tregtia brenda Bashkimit Evropian.

Rregulloret e propozuara definojnė qartė informatat pėr prodhimet e
caktuara, ēmimin e tyre, shpenzimet eventuale shtesė gjatė blerjes,
mbrojtjen e konsumatorit nė rast se shitėsi nuk i furnizon me mallin e
paguar, dhe shėrbimin e kthimit tė mallit, afatet e garantuara dhe tė
tjera.

_________________
ar2yy
avatar
Ardi
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 73
Nofka juaj : ar2yy
Reputation : 0
Pikėt : 3537
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi