Sawers: Serbia duhet tė pajtohet me faktin se Kosova ėshtė shtet

Shko poshtė

Sawers: Serbia duhet tė pajtohet me faktin se Kosova ėshtė shtet

Mesazh  GenTToGolD prej Sun Oct 12, 2008 4:20 pm

[color:0557=#333333][font:0557=Arial][b]Sawers: Serbia duhet tė pajtohet me faktin se Kosova ėshtė shtet[/b]

[/font][/color][img]http://telegrafi.com/fo/kosove/f.1011183635324_m.jpg[/img]
[color:0557=#333333][font:0557=Arial][b]Pavarėsia e Kosovės ėshtė realitet i pakthyeshėm dhe Serbia duhet tė pajtohet me faktin se Kosova ėshtė shteti mė i ri i krijuar. Kėshtu ka deklaruar pėr RTV21 ambasadori i Britanisė sė Madhe nė OKB, John Sawers.[/b]
Ambasadori Sawers ėshtė shprehur se Gjykata Ndėrkombėtare e Drejtėsisė do tė duhet tė merr parasysh jo vetėm aktin e shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės por edhe rrethanat paraprake tė Kosovės.

Ai tha se Kosova njėjtė si Serbia duhet tė ketė tė drejtėn e saj pėr t'i paraqitur argumentet para kėsaj gjykate.[/font][/color]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3537
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi