Tenis, Nadal dhe Jankovic “mbreterit” e botes

Shko poshtė

Tenis, Nadal dhe Jankovic “mbreterit” e botes

Mesazh  GenTToGolD prej Tue Oct 14, 2008 12:33 am

[center][b]Tenis, Nadal dhe Jankovic “mbreterit” e botes[/b]
[/center]


[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/nadal.jpg[/img]
[b]Spanjolli dhe serbja ndodhen respektivisht ne vendet e para te renditjes se meshujve dhe femrave per muajin e fundit. [/b]
Me i fituari i renditjes se re te ATP-se ose tenisit per meshkuj eshte spanjolli Ferrer. Ai ka arritur te zbrese rusin Davydenko nga vendi i peste, duke u ngjitur edhe nje pozicion me larte. Nderkohe, kileni Fernando Gonzalez fiton dy pozicione dhe hyn ne dhjeteshen e me te mireve, ndersa francezi Gael Monfils ka fituar plot 10 pozicione per te prekur vendin e 18-te. Klasifikimi vazhdon te udhehiqet nga Nadal, i cili ndiqet nga Federer, Djokovic dhe Murray.
Per sa i perket renditjes se femrave (WTA), Dinara Safina kalon amerikanen
Serena Williams duke zene vendin e dyte. Vendi i pare kryesohet nga
serbja Jelena Jankovic me 4555 pike. Bashkekombesja e saj, Ana Ivanovic ndodhet ne vendin e katert, ndersa Elena Dementieva ne te tetin.

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3537
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi