Televizori i parė mė Blu-ray tė integruar

Shko poshtė

Televizori i parė mė Blu-ray tė integruar

Mesazh  Egzonho prej Wed Oct 15, 2008 4:40 pm

[b]Televizori i parė mė Blu-ray tė integruar [/b]

[b][img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/tekno/f.1015055344745_m.jpg[/img]
Seria e re e Sharp e LCD HD televizorėve e emėruar Aquos DX do tė jetė e para e cila do tė ketė tė integruar player-in Blu-ray.[/b]
Edhe pse rrallė kush prej nesh e ndjen se Blu-ray ėshtė bėrė standard pėr riprodhimin e video materialeve, kjo nė botė megjithatė ka ndodhur. Si dėshmi pėr kėtė janė edhe televizorėt e ri LCD nga kompania Sharp - Aquos DX, tė cilėt nė masė tė madhe kanė Blu-ray player tė integruar nė tė.

Nė kėtė seri do tė gjenden pajisjet me diagonale tė ekranit prej 26, 32, 37, 42, 46 e 52 inēėsh, derisa tė gjithė do tė kanė i HDTV tuner si dhe zmadhues nėn ekran, mirėpo vetėm modelet prej 37 inēėsh e lartė do tė kanė rezolucion tė plotė HD (high definition), gjersa dy modelet mė tė dobėta do tė kanė rezolucion HD ready prej 1.366 x 768 pikselash. E mos tė harrojmė se, nė stilin tanimė standard tė kompanisė Sharp, qė tė gjithė janė jashtėzakonisht tė hollė.
[img(360,394)]http://www.telegrafi.com/data/image/aquos1.jpg[/img]
Ēmimet do tė dallojnė nga 1.963 pėr modelin mė tė lirė deri nė 4.909 dollarė pėr atė mė tė madhin.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3477
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi